top of page

Za nami Forum Drogi Odważnych

Zaktualizowano: 27 wrz 2022Forum w starożytności było miejscem spotkania obywateli miasta. To przestrzeń na rozmowy, przemowy i ważne spotkania dla całej społeczności. Forum Drogi Odważnych ma podobny charakter - to spotkanie członków wspólnoty Przymierze Odważnych, mające na celu podsumowanie całego roku pracy.

 


Pracowity rok na Drodze Odważnych


Forum Drogi Odważnych to czas na podsumowanie tego, co wydarzyło się przez ostatni rok formacyjny.

  • Pierwsza sprawa to uruchomienie aplikacji mobilnej Droga Odważnych, na której można znaleźć kursy z rozwoju osobowego, duchowego i fizycznego, czytelnię, forum dla użytkowników oraz inspiracje do codziennego rozwoju.

  • Kolejne ważne wydarzenie to Akademia Przywództwa, czyli półroczny kurs formacyjny, w którym brali udział bracia ze Wspólnoty Przymierza Odważnych. Kilku z nich, rozpoczęło także formację na liderów we wspólnocie.

  • W Wielkim Poście zorganizowaliśmy trzy serie rekolekcji Próba Ognia: dwie dla dorosłych mężczyzn i jedną dla wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rzepczynie.

  • W czerwcu odbyła się Droga na MAXa, czyli konferencja formacyjna dla mężczyzn połączona z nocną pielgrzymką z Ożarowa Mazowieckiego do Niepokalanowa pod hasłem “Służę, więc jestem”.

  • W lipcu mieliśmy piątą już edycję Drogi Lwa. Po pandemijnej przerwie zorganizowaliśmy najważniejsze dla nas wydarzenie: trzydniowe, intensywne ćwiczenia duchowe Droga Lwa, w których uczestniczyło ponad 130 mężczyzn, a 70 z nich rozpoczęło Akademię Przywództwa.Spotkanie braci


Forum Drogi Odważnych to także czas na spotkanie członków wspólnoty Przymierza Odważnych. Bracia pochodzą z całej Polski i spoza jej granic, trudno spotykać się nam na co dzień. Forum to okazja, by w końcu zobaczyć się w szerszym gronie i nie za pośrednictwem internetu. Przyjechaliśmy z Warszawy, Krakowa, Poznania, Elbląga, Wrocławia, Lublina, Zielonej Góry, Bielsko-Białej i wielu innych miast i miejscowości. Pojawili się także bracia z Norwegii. Później, wspólnie uczestniczyliśmy w Męskim Oblężeniu na Jasnej Górze, gdzie jeden z liderów - Sławek Leszczyński - dał świadectwo tego, jak wspólnota uporządkowała jego życie.


Była to także okazja, by wzajemnie sobie podziękować: kapłanom, którzy angażują się w Drogę Odważnych, liderom, którzy poświęcają swój czas i energię na realizację zadań wspólnoty, wszystkim braciom, którzy angażują się w charyzmat Drogi Odważnych.


W tym miejscu, w imieniu całej Drogi Odważnych, dziękuję Wam - naszym czytelnikom, użytkownikom aplikacji, darczyńcom. Cieszymy się, że jesteście z nami i nas wspieracie!
Co przed nami?


Forum to także plany na przyszłość. Rozpoczynamy kolejny rok formacyjny we wspólnocie Przymierza Odważnych oraz prezentujemy treści dla szerokiego grona odbiorców. W tym roku planujemy dwie edycje Drogi Lwa, kolejną pielgrzymkę Droga na MAXa, program formacji dla wspólnot i duszpasterstw męskich. Chcemy inwestować nasz czas i siły w formację liderów w Kościele, a także osób młodych. W planach mamy także webinary tematyczne, rekolekcje, dni skupienia i spotkania dla małżeństw.


O wszystkich naszych planach będziemy informować przez nasz newsletter oraz na naszych mediach społecznościowych: bądźcie z nami!

 

Obejrzyj zdjęcia z Forum Drogi Odważnych autorstwa Dawida Gacka155 wyświetleń1 komentarz

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

1 komentarz


Michał C.
Michał C.
29 wrz 2022

Byłem na Drodze Lwa pierwszy raz w tym roku, podjąłem się wyzwania w Akademii. Przyznam, że jak zawsze towarzyszyły obawy, ale też wewnętrzne pragnienie by wzrastać wśród Bożych uczniów, wśród zranień, ale odważnych mężczyzn gotowych zmierzyć się z trudem wędrówki.

Zapraszam. Każdy z nas jest ważny i ma swoje miejsce 🙂

Polub

Chcę otrzymywać newsletter!

Dziękujemy za przesłanie!