top of page
O WSPÓLNOCIE

Przymierze to katolicka wspólnota dla mężczyzn, którzy żyją ideałem: miłość, służba i formacja. Chcemy, by każdy z nas był przywódcą w swoim życiu, służył ofiarną miłością swoim bliskim. Wspólnota Braci jest szkołą miłości, w której doświadczamy braterstwa poprzez wsparcie, motywacje i dzielenie się doświadczeniem wiary.

 

Prowadzimy małe grupy formacyjne, rekolekcje, warsztaty i spotkania dla mężczyzn. Działamy w całej Polsce oraz w Norwegii, spotykamy się on-line oraz w miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Elblągu.

Jak działamy?

Realizacja ideału, jakim jest miłość, służba i formacja odbywa się we wspólnocie. Każdy kwartał to inny temat formacyjny podejmowany przez wspólnotę. Raz na dwa tygodnie oglądamy konferencję wideo i pracujemy nad dołączonymi do niego pytaniami.


Każdy z braci, który dołącza do Przymierza, zostaje członkiem małej grupy. Grupy spotykają się on-line, w realu lub hybrydowo raz na dwa tygodnie. W trakcie spotkań mówimy o naszej indywidualnej pracy nad tematem kwartału, modlimy się i poznajemy.


Nasza formacja odbywa się każdego dnia, który zaczyna się od Bożego poranka – spotkania ze słowem Bożym opatrzonym kilkuminutowym komentarzem wideo. Na końcu dnia robimy rachunek sumienia, w którym dziękujemy, przepraszamy i prosimy. Obserwujemy także nasze emocje oraz relacje z Bogiem, żoną, dziećmi, wspólnotą i samym sobą. Narzędziem, którego używamy do codziennego spotkania ze słowem oraz monitoringu jest Planomax.


Każdy z braci ma na drodze socjusza – towarzysza drogi, z którym jest na takim samym etapie. To ktoś z kimś można porozmawiać, wspólnie się pomodlić, wyżalić się lub podzielić się radością.


Oprócz spotkań w małych grupach raz na miesiąc odbywa się Eucharystia Odważnych: w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Elblągu i Wrocławiu. Spotykamy się, by adorować Jezusa, spowiadać się, uczestniczyć we mszy świętej i wysłuchać świadectw. To czas na spotkanie integracyjne w męskim gronie.


Raz w roku organizowany jest dla członków wspólnoty obóz przetrwania – czas na lepsze poznanie braci, wspólną modlitwę i przygodę na łonie natury. 


Regularna formacja to także spotkania on-line dla całej wspólnoty, które odbywają się co dwa tygodnie w czwartki o 6:00 rano. To okazja do wspólnej modlitwy, wysłuchania konferencji oraz najważniejszych ogłoszeń. 

Regularna praca formacyjna to także piątkowe posty: przez cały dzień jemy tylko jeden posiłek, by modlić się w konkretnej intencji.


Przymierze Odważnych działa na co dzień na dedykowanej aplikacji społecznościowej – to na niej znajdują się czaty poszczególnych grup, miejsce na prośby o modlitwę, przestrzeń do współpracy, dzielenia się świadectwem, grupa dla przedsiębiorców oraz męskie róże różańcowe. W ten sposób, mimo fizycznej odległości, wspólnota może działać, jako grupa przyjaciół.

bottom of page