top of page

Przywódca potrafi stawiać sobie cele – Akademia Przywództwa


Na Drodze Lwa zobaczyłem wiele obszarów, które wymagają przemyślenia i poukładania. Te trzydniowe rekolekcje dla mężczyzn są bardzo intensywne i bogate w treści. Czułem, że wiele tematów tam zasygnalizowanych potrzebuje pogłębienia i dlatego zdecydowałem się wziąć udział w Akademii Przywództwa – półrocznym programie formacyjnych oferowanym przez Drogę Odważnych.

 

Czym jest Akademia Przywództwa


Akademia Przywództwa ma na celu ukształtowanie nas, mężczyzn na Bożych przywódców. Wierzymy, że każdy z nas jest powołany do stawania się takim przywódcą w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym. Nie chodzi jednak o to, by być władcą absolutnym, ale by służyć tym, których mamy wokół siebie.


Aby to osiągnąć, mężczyzna musi wziąć odpowiedzialność za siebie i swój rozwój, a potem za innych ludzi.Przywódca potrafi stawiać sobie cele


Akademia Przywództwa była przede wszystkim czasem intensywnej pracy nad sobą. Każdy z uczestników wyznaczał sobie swój własny cel do zrealizowania w tym czasie. Ja chciałem przede wszystkim nauczyć się planować, wyznaczyć długofalowe cele i konsekwentnie je realizować Jest to przestrzeń, z którą od dawna mam ogromne problemy, przez co moje życie bywa chaotyczne. Dużą pomocą były rozmowy z tak zwanym mistrzem, czyli liderem naszej małej grupy – uczestnicy Akademii są podzielenie na kilkuosobowe zespoły. Pomógł mi skonkretyzować moje cele i nadać im ramy czasowe. Niemniej największą pracę musiałem wykonać ja sam: poranne planowanie zadań na każdy dzień, nadawanie im priorytetów i potem wytrwała realizacja. Wyrobiłem sobie ten nawyk i teraz to procentuje, chociaż wiem, że przede mną jeszcze daleka droga.Wspólnota przywódców


Wielką wartością byli dla mnie ludzie, których spotkałem w czasie Akademii Przywództwa. Nasza dziesięcioosobowa grupa spotykała się on-line co dwa tygodnie, ale kontaktowaliśmy się ze sobą i dzieliliśmy przemyśleniami niemal każdego dnia za pomocą platformy Teams. Przeczytałem wiele zachwycających świadectw dojrzałości, Bożego prowadzenia i zupełnie innego spojrzenia na daną sprawę. Te inspiracje, zwłaszcza dotyczące relacji z żoną czy seksualności dały mi motywację, aby zmienić moje podejście. Bardzo cenne było także dostrzeżenie, że inni mają te same problemy, że nie jestem sam i że jestem zrozumiany.Akademijne spotkania na żywo


Bardzo cieszyły mnie też zjazdy Akademii, które odbywały się co miesiąc w Nowym Mieście nad Pilicą. Usłyszałem wiele ważnych dla mnie treści. Dotknęły mnie szczególnie te dotyczące praw życia duchowego i rozeznawania poruszeń. Było to dla mnie prawdziwe odkrycie. Wielogodzinny dojazd był bardzo męczący, ale spotkanie na żywo w szerszym gronie – zwłaszcza w czasie pandemii – wspólne rozmowy, ćwiczenia i pokonywanie wyzwań, jakim było choćby wspólne morsowanie, wynagradzały wszelki trud.
Mam kontakt z własnym ciałem


Dzięki ćwiczeniom i rozmyślaniom, które praktykowaliśmy na Akademii mam lepszy kontakt, ze sobą i ze swoim ciałem. To niby oczywiste, że żyję w ciele, ale nigdy wcześniej nie wsłuchiwałem się dłużej w to, co w danej chwili mówi mi mój organizm przez różne napięcia, ból i emocje. Teraz potrafię się zatrzymać i wsłuchać się w moje ciało, nazwać uczucia i odpowiednio zareagować. Także u moich dzieci łatwiej jest mi zobaczyć emocje i potrzeby, które stają za ich zachowaniami.


***


Akademia była dla mnie bardzo dobrym i owocnym czasem. Aż ciężko wybrać to, czym chciałbym się podzielić, bo cały czas przychodzą mi do głowy kolejne odkrycia, zmiany, które się dokonały. Jestem wdzięczny, że mogłem uczestniczyć w tym programie.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się, na czym polega Boże przywództwo, obejrzyj darmowy webinar: “Ekstremalne Przywództwo, czyli JAK ZOSTAĆ BOŻYM PRZYWÓDCĄ W DOMU, PRACY, WSPÓLNOCIE”, który odbędzie się 4 lipca o 20:30. Zapisy pod tym linkiem.


256 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


Chcę otrzymywać newsletter!

Dziękujemy za przesłanie!

bottom of page