top of page

9 powodów dla których warto wziąć udział w Drodze LwaZastanawiasz się, czy warto wziąć udział w Drodze Lwa? Uczestniczyłem w niej już trzy razy. Za każdym razem było to wydarzenie wyjątkowe, odmienne. Są jednak pewne stałe cechy każdej edycji, które przekonują mnie, że warto wziąć w niej udział. Mam nadzieję, że przekonają także Ciebie!

 

1. Doświadczysz braterstwa


Ponad setka mężczyzn, którzy widzą się po raz pierwszy w życiu, mówi do siebie per bracie. Czy to nie brzmi… sztucznie lub śmiesznie? Rozumiem początkowy opór, który może rodzić taka forma. Ten opór jednak mija, gdy uczestnicy doświadczą szczerości, efektu “wow”, który towarzyszy wielu momentom Drogi Lwa oraz dzielenia się tym, co przeżywają. Takie wspólne doświadczenie naprawdę rodzi braterstwo.


2. Spojrzysz na siebie całościowo


Gdy słyszysz słowo “rekolekcje” to masz przed oczami zimny kościół, grupkę ludzi w ławkach i kaznodzieję mówiącego o konieczności modlitwy i spowiedzi? A gdzie w tym wszystkim kwestia pracy? Relacji w domu? Odpoczynku? Zdrowia? Głębokiej duchowości? Emocji?

Człowiek wierzący to nie tylko sfera duchowa. Bez zdrowego ciała i dojrzałej osobowości trudno rozwijać duchowość. Droga Lwa porusza tematy związane tak z rozwojem duchowym, jak i osobowym i fizycznym.


3. Usłyszysz konkrety, bez lania wody


Zastanawiasz się, co można mówić przez trzy pełne dni konferencji i warsztatów? Obawiasz się lania wody? Z edycji na edycję tematyka Drogi Lwa jest wciąż dopieszczana i rozwijana. Konferencje dotykają wielu obszarów życia: emocje, relacja z ojcem, słowo Boże, planowanie, decyzyjność. Wielość tematów wymaga skondensowania wiedzy i przekazania tego, co najważniejsze. W ten sposób prelegenci na Drodze Lwa unikają wodolejstwa, a skupiają się na esencji.


4. Droga Lwa jest profesjonalnie przygotowana


Coś, co zachwyciło mnie na pierwszej Drodze Lwa, na której byłem to profesjonalizm przygotowania tego wydarzenia. Duża oświetlona różnokolorowymi światłami scena. Profesjonalne nagłośnienie. Zespół muzyczny: gitary, bas, perkusja, skrzypce. A w tym wszystkim doświadczeni mówcy:

  • Mariusz Marcinkowski – teolog, certyfikowany coach Maxwell Leadership Certified Team.

  • Paweł Bodzon – psycholog, psychoterapeuta i familiolog.

  • Dawid Gacek – muzyk i szkoleniowiec, który w swojej karierze przeszkolił już ponad 3000 nauczycieli.

  • br. Adam Zwierz – kapucyn, spowiednik, rekolekcjonista, formator postulantów.

  • Michał Paczuła – od czterech lat działa w obszarze rozwoju mężczyzn.

5. Napijesz się świetnej kawy


Po obfitej w treści, a czasami i trudne pytania konferencji przerwa na kawę jest zbawienna. A na stole jest nie tylko dobra, starannie wybrana kawa, ale też szczęście w kawałkach: trochę mniej zdrowego cukru w ciastkach i o wiele zdrowszego w owocach. Przez żołądek do serca, czyż nie? A z przerwą na kawkę i ciacho łączy się zawsze rozmowa z wieloma bardzo ciekawymi osobami. Ostatnio spotkałem na przykład hodowcę węży i jaszczurek.6. Odkryjesz, kim jesteś


Układ Drogi Lwa wybija człowieka z jego rytmu, często już zastałego i nierozwojowego. Wydobywa ze strefy komfortu i pozwala zmierzyć się z trudnymi, ale ważnymi pytaniami. Droga Lwa pozwala odkryć, kim tak naprawdę jestem i jaki jest sens mojego życia.


Wiem, że brzmi to górnolotnie i możesz zwątpić, czy da się osiągnąć coś takiego przez trzy dni. Uwierz mi na słowo, że dzięki niej opadły mi klapki z oczu i zobaczyłem, kim jestem i do jak wspaniałych rzeczy jestem zaproszony.


7. Zaczniesz żyć świadomie i odpowiedzialnie


Po pierwsze Droga Lwa pozwala uświadomić sobie jakie emocje mną kierują, w czym jestem mocny, a w czym niedomagam. Następnie kieruje do podjęcia konkretnych decyzji i działania. W ten sposób mężczyzna robi, to co do niego należy: bierze odpowiedzialność za swoje życie.


8. Przeżyjesz prawdziwą przygodę


Weekend z bandą obcych mężczyzn to świetny materiał na przeżycie przygody. Może ta nie będzie wiązać się z wyprawą w góry lub survivalowym spływem kajakowym, ale na pewno z cennymi odkryciami. Dzięki niej lepiej poznasz siebie i rozpoczniesz proces zmiany i wzrostu w swoim życiu. A wszystko to pod hasłem “daj się poprowadzić”.9. Zmienisz swoje myślenie


“Kiedy myślisz, że nic nie możesz zmienić – zmień myślenie”. Mamy niezwykłą tendencję do nakładania klapek na oczy, zawężania naszych horyzontów i sakramentalnym “Co zrobisz? Nic nie zrobisz” ucinania wielu marzeń i planów. Droga Lwa pomaga zmienić myślenie. Umożliwia zweryfikowanie swoich schematów działania i przekonań na własny temat. Daje możliwość zmiany myślenia.

 

Zapisz się już teraz na Drogę Lwa, której najbliższa edycja odbędzie się od 3 do 5 marca 2023 w Warszawie. www.drogalwa.pl

228 wyświetleń1 komentarz

1 Comment


Michał C.
Michał C.
Feb 07, 2023

Naprawdę warto. Polecam ♥️

Like

Chcę otrzymywać newsletter!

Dziękujemy za przesłanie!

bottom of page